Başkan

Değerli Meslektaşlarım;

Bildiğiniz üzere yaklaşık 3 ay önce göreve gelen yeni yönetim kurulumuz hızla çalışmalarına başlamış ve derneğimizin tüm sektörün derneği olmasını sağlamak amacıyla 150 civarında olan üye sayısını "üye ol, güçlü ol" sloganı ile hizmetlerini daha fazla üreticiye ulaştırmak için sizlerin destekleri ile 350 üyeye çıkarmayı başarmıştır. Fakat bu bizim asla bir başarı değildir. Amacımız 1. yılın sonunsa sayıyı 500 üye, 2 yılın sonunda 1000 üyeye çıkartmaktır. Ne kadar çok üyemiz olursa o kadar güçlü bir dernek olur, tüm mecralarda sesimizi duyurmak ve sorunlarımızı dile getirerek çözümlerini elde etmekte de o kadar başarılı oluruz.

3 aylık zaman başta ekonomi bakanımız Nihat Zeybekçi olmak üzere, İhracatçılar Meclisi, İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Belediye ve Kaymakamlıklar, LASİAD gibi bir çok kurum ziyaret edilmiş ve sektörümüz ihtiyaçları ve projelerimiz masaya yatırılarak her toplantıdan somut adımlar çıkartılarak projelere başlanmıştır. Yıldık Teknik Üniversitesi ile ayakkabı da lisans ve yüksek lisans programları başlatılması için gerekli çalışmalar başlatılmış, Garda fuarı için sektörümüz adına katılım projesi geröekleştiriilmiş, Amerika ve Avrupa pazarına girişte somut adımlar atılarak projeler hayata geçirilmeye başlanmıştır. AYMOD fuarı süresince bütün katılımcılarımız yönetim kurulumuz tarafından ziyaret edilecek görüş ve önerileri alınmış, ayakkabı sektöründe URGE projesi başlatılmış, Kemerburgaz Üniversitesi ve İtalyan danışmanlık firması iş birliği ile artık ülke imajını yansıtabileceğimiz ve bir hikayemizin olduğu sektörün stratejik planları izlenmesi için gerekli çalışmalara başlanmıştır. Sosyal sorumluluk projemiz olarak ülkemizde bulunan ihtiyaç sahiplerine hedef 100.000 çift ayakkabı yardımı başlatılmıştır.

Tüm sektörüzün şunu çok iyi bilmesini isteriz ki bu gün görevlendirdiğiniz bizlerin amacı sizlerin inşa ettiği işletmelerinize küçükte olsa bir katkı sağlamak, bir tuğlanızda veya harcınızda bir kürek kum ile sizlere ve sektöre destek olabilmektedir. Bu gün bizim taşıdığımız bu bayrağı yarın yine sizlere ve sektöre destek olabilmektedir. Bugün bizim taşıdığımız bu bayrağı yarın yine sizlerin oyları ile yeni ve genç arkadaşlarımız devralacak ve onlar bu görevleri yerine getirecektir. Amacımız sadecedoğru işler ile şirketlerinize fayda sağlamak ve sizlerin güvenine layık olabilmektir.

En kalbi duygularımızla şahsım ve yönetim kurulum adına yeni yılınızı kutlari sektörümüze sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini dilerim.

 

Yönetim Kurulu Başkanı

Süleyman GÜRSOY