AYAKKABI SEKTÖRÜ 2018-2022 ve 2022-2027 STRATEJİK GELİŞİM RAPORU
Derneğimiz çalışmaları doğrultusunda, üyelerimizi yapılacak çalışmadan haberdar etmek, projenin yönetimi için üyelerimizden geri bilgi alabilmek amacı ile, raporlama projesinin yönetimine katkı sağlayacak ve beraberce çalışmayı hedeflediğimiz,
Sn. Dr. DIEGO BOLZONELLO
Konferansı düzenlenecektir.
Sanayimizden beklenen hamleyi yapmak için, sektörümüzü bekleyen iç ve dış zor rekabetçi koşullar altında, geliştirmemiz gereken güçlerimizi farketmemizi sağlayacak bu konferansda aşağıdaki konular gündemde olacak:
Türk Ayakkabı Sektörünün, dünya pazarlarındaki rekabetçilik koşulları,
Hammadde, deri, ayakkabı yan sanayilerini kapsayan tedarik sisteminden, maliyet ve kalite  sistemine kadarki soruların cevapları,
Ufak-orta ve büyük ayakkabı üretimlerinin ürün, kalite ve fiyat açısından rekabetçiliğe hazırlanmaları,
Marka yaratımı ve yönetimi, ayrıca, genel olarak Türk ayakkabısı için ‘’ Made in Italy’’ konsepti gibi kavram arayışı,
Türk ayakkabı sanayinin, tedarik ülkesi mi? yoksa marka ükesi mi?  ikileminin çözümü.
TARİH   : 13.04.2017
SAAT    : 10:00 – 12:00
YER      : Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği
İkitelli Org.San.Böl. Aymakoop San. Sit. Aymakoop Tic. Mrk. K:10 İkitelli/Başakşehir/İSTANBUL
Konferans ücretsiz olup kayıt için lütfen 02125497171’i arayınız.
DIEGO BOLZONELLO
CEO, CHIEF EXECUTIVE OFFICER ( icra kurulu başkanı)
DÜNYA MODA VE AYAKKABI LİDERİ FİRMA, GEOX CEO’SU.
Şirketin, endüstriyel stratejik pllanlarının tasarımından, operasyon, pazarlama, satış, tedarik zincirinin kurulması ve firmaya adaprasyonu gibi  tüm stratejik unsurlarının yönetimi.
Hammadde üretiminden, ‘’Just in Time’’ tedarik zincirine ve ayakkabının global dağıtım lojistiğine kadar, iki (2) büyük tesisin kurulması ve çalıştırılması.
Dünya genelinde, alış veriş merkezleri ve şehir merkezleri çapında, derinlemesine, emlak değerlendirme bilgisi ile, 1500 den fazla direkt mono marka mağaza ve indirimli satış mağazası açılması.
Usa, Brezilya, Asya ve Avrupada, 40 yüksek teknoloji patentinin alınması ve bunların fikri mülkiyet haklarınınkorunması.
Son iki yıl içinde ise, kendi danışmanlık firması ile, ve üst düzey yöneticilerin katılımı ile, başka firmaların, yönetim krizlerinin çözülmesi: Vibram taban firması, De Fonseca ayakkabı, Ballantyne kaşmir, Lumberjack ayakabı, Compagnia della Birra spa, gıda ve içecek, Tecnica  Group spor ürünleri.
Son olarak ise, Aysa’nın en büyük giyim ve ayakkabı dağıtım firması Belle International Ltd.’nin stratejik danışmanlığı ve bazı diğer, afrklı katagorilerdeki İtalyan ayakkabı firmalarının danışmanlığı.
ANA UZMANLIK ALANLARI
Stratejik geliştirme ve yönetim, satış ve pazarlama, şirket birleşmeleri, iş birlesmeleri, satın alma, yatırımcı ilişkileri, insan kaynakları yönetimi, organizasyon, kurumsal yapılanma, pazarlıklar, iş geliştirme, marka yönetimi ve ürün yönetimi, direkt veya bayi perakende operasyonu, takım geliştirme ve koçluk yönetimi, fikri haklar uzmanlığı, şirket bilanço, kar/zarar yönetimi, sirket başlangıçları yönetimi.
PROFESYONEL TECRÜBE
BOLZONELLO  & PARTNERS Srl, Montebelluna, İtalya, 2012 – Günümüze kadar
C.E.O. (Ceo)
Geox sonrası, kendi danışmanlık firması ile:
-Vibram SPA, yeni CEO için, yeni organizason planı geliştirilmesi ve mülkün korunması.
-Compagnia della Birra spa , El yapımı, artizan bira üretimi yapan ve restoran işleten bu firma için, yatırımcı fon seviyesinde, ana ortak için  endüstriyel plan tasarımı.
-Ziylan Group, Türkiye. Yeni satın alınmış Lumberjack ayakkabı işinin yeni endüstriyel iş planının yapılması, personel organizasyonu, ürün gamı yenilemesi ve tedarik zinciri oluşturulması.
-Fondo Charme, Milano, lüks giyim üreticisi Ballantyne markasının yeni yatırımcıya satışı.(
– Dünya ski ve dağcılık ayakkabısı lideri, Tecnica, Nordica, Blizzard, Rollerblade, Lowa, Dolomite ve Moon Boot markalarına sahip Tecnica  Group’un sahibi Zanatta ailesine, Dolomite markasının Usa lı bir fona satışı.
-Av botları dünya lideri üreticisi Calzaturificio Zamberlan srl. için yeniden reorganizasyon, ve Beretta Group Spa’ ya satılma danışmanlığı.
-Dünyaca ünlü, bisiklet ayakkabı üreticisi North Wave Srl, için endüstriyel plan.
-Nike, Adidas, Puma… gibi markaların dağıtıcısı, Clarks, Hush Puppies, CAT, Mephisto ayakkabıları ile , Replay jeans and Baroque Japan gibi giyim markalarının 20.000 mağaza üstündeki mono marka mağazaları sahibi, Belle International Hong Kong-Shenzen için stratejik danişmanlık,
-Italyan ve Avrupa yatırım fonları ile, yeni alımlar ve birleşmeler için işbirliği.
GEOX SPA, Biadene di Montebelluna, İtalya, 2002 – Eylül 2012
C.E.O. (CEO) ve İş yönetim direktörü.
NOTTINGTON HOLDING BV, NL, -2002 – 1995
GENEL MÜDÜR
Hollanda kanunlarına göre kurulmuş Pol srl, Geox markasını yöneten firma, ve Leg, Romanya firması, gurubun endüstriyel üretim kısmını yönetenfirma.
Geox markasının tüm gelişimi, üretim yerlerinin açılımı ve yönetimi, Geox okulunun açılımı…
Firma, 31.2 milyon euro EBİTDA ve 131 milyon euro satışa ulaştı.
POL FOOTWEAR SNC, CROCETTA, (TREVISO), ITALY 1980-1995
GENEL MÜDÜR
Pol srl,sn. Polegato ( geox sahibi)’nun mevcut işlerinin geliştirilmesi için kurulan firma. Ski sonrası botları ve dağcılık ayakkabılarıüretiçisi.
1989’ da yeni aptent ile Geox’ un başlangıcı.  1995 de  14.7 milyon euro ciroya ulaşımı.
EĞİTİM
University of CA ‘ Foscari, Venice’den İş yönetimi bölümünü 110 cum laude, ile bitirdi.
LİSANLAR
İtalyanca, İngilizce, Fransızca, İspanyolca
İtalyan kanunu 196/2003’ya göre kişisel bilgilerimin açıklanmasını Kabul ediyorum.